• Rozkład dnia

• Ramowy rozkład dnia

Ramowy rozkład dnia

w przedszkolu

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6.30 do 17.00. Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8.20. Spóźnienia dzieci prosimy zgłaszać do godz. 8.30.

6.30- 8.15- Schodzenie się dzieci. Zabawy według inwencji dzieci w kącikach zainteresowań. Aranżowanie otwartych sytuacji wychowawczo-dydaktycznych, pozostawienie dzieciom możliwości wyboru i inicjatywy. Inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej. Praca indywidualna oraz dydaktyczno-wyrównawcza na sali. Praca z dzieckiem zdolnym.

8.15- 8.30-  Zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne. Przygotowanie do śniadania. Wdrażanie do higieny osobistej.

8.30- 8.45 - ŚNIADANIE - doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłków

8.45- 10.00 - Zintegrowane zajęcia edukacyjne wspierające rozwój dziecka we wszystkich sferach ; zajęcia tematyczne, plastyczne, muzyczne dostosowane do możliwości rozwojowych dziecka wyzwalające w nim aktywność twórczą.

10.00-10.30 - przygotowanie do śniadania. Wdrażanie do higieny osobistej- II ŚNIADANIE.

10:30- 11:15 - Zabawy w kącikach zainteresowań , zabawy twórcze, inicjowanie działań wspierających rozwój dziecka w sferze społecznej, współdziałanie z rówieśnikami . Spacery, wycieczki, zabawy na świeżym powietrzu.

11:15- 11. 30 - Przygotowanie do obiadu, czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe

11:30 - 12. 00 - OBIAD ( I DANIE) - wpajanie zasad kulturalnego zachowania się przy stole oraz zasad zdrowego odżywiania.

12.15- 14.00 - Dzieci młodsze 3 i 4 - latki- poobiedni odpoczynek ( leżakowanie). Dzieci starsze: ćwiczenia relaksacyjne,      słuchanie bajek, wierszy, utrwalanie poznanych wiadomości, umiejętności, zajęcia rozwijające zdolności i zainteresowania , gry i zabawy przy stolikach , zabawy dowolne.

14.00- 14.15-  Dzieci starsze- przygotowanie do posiłku - OBIAD ( II DANIE)

14.15- 14.30- Dzieci młodsze - przygotowanie do posiłku- OBIAD ( II DANIE)

14.30- 16.00 - Zabawy i gry dydaktyczne, praca indywidualna, tworzenie okazji do podejmowania różnych zadań i       rozwiazywania problemów, zabawy dowolne, zabawy ruchowe, zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

16.00- 17.00- Cd. zabaw w przedszkolu i ogrodzie, rozmowy indywidualne z Rodzicami.

Rozchodzenie się dzieci do domu.