• O PRZEDSZKOLU

• Spotkanie z panem kolarzem

• Jak aktywnie spędzać czas? Na czym polega kolarstwo? Jak bezpiecznie poruszać się na rowerze. Na te i wiele innych pytań odpowiadał nasz gość prezes stowarzyszenia ROWERY.RZESZOW.PL

Galeria zdjęć tutaj

• Zajęcia z Trenerem piłki nożnej

• W ramach obchodów Dnia Chłopaka nasze przedszkole odwiedził wieloletni trener piłki nożnej, nauczyciel wychowania fizycznego pan Patryk Bromowicz. Podczas przeprowadzonych przez Niego zajęć starał się uświadomić przedszkolakom jak ważna jest aktywność ruchowa zarówno u dzieci jaki dorosłych. W czasie zajęć piłkarsko ruchowych dzieci świetnie się bawiły i obiecały, że codziennie będą zażywać ruchu: chodzić na spacery, odwiedzać place zabaw, grać w piłkę, jeździć na rowerze lub hulajnodze. Na pewno dotrzymają słowa.

• Zabawy w parku i ogrodzie

• Korzystając z pięknej jesiennej pogody nasze przedszkolaki chętnie wychodziły do ogrodu i pobliskiego parku. Mogły tam podziwiać piękno jesiennej przyrody, hartować organizm a także rozwijać sprawność ruchową na sprzętach ogrodowych z użyciem przyborów sportowych. W chłodniejsze dni dzieciaki mogły sprawdzić działanie ubierania się „na cebulkę”, bardzo ważne w okresie zmiennej temperatury w ciągu dnia.

• Zdrowie z sadu i ogrodu - owocowe szaszłyki, jesień w słoiku, zdrowe soki

• W dniach od 4 do 8 października w każdej grupie wiekowej prowadzone były zajęcia dotyczące zdrowej żywności jaką dostarcza nam jesień w swych darach z sadu i ogrodu. Starsze dzieci robiły także przetwory na zimę, soki owocowe i szaszłyki. Przedszkolaki miały także okazję skosztować przetworów wykonanych w zeszłym roku i sprawdzić, czy potrafią rozpoznać po smaku z jakiego owocu lub warzywa został zrobiony.

Owocowe szaszłyki

Jesień w słoiku

Zdrowe soki

• Wycieczka do Schroniska Kundelek, Dzień Kundelka