• ZDALNE NAUCZANIE 2019/20

• Kwarantanna bez nudy

• Szanowni Państwo,

w związku z tym, że jako Rodzice stoicie przed nie lada wyzwaniem edukowania dzieci we własnym domu przez najbliższe dni, a może nawet tygodnie, chciałybyśmy Wam w tym pomóc. Otwierając zakładkę zdalne nauczanie znajdziecie Państwo, ciekawe propozycje zabaw (ruchowych, plastycznych, muzycznych, ...) oraz wskażemy miejsca w sieci, które wzbogacą naszą ofertę zajęć. Dodatkowo każda grupa przedszkolna ma w zakładce oline tygodniowe propozycje zabaw do wykorzystania przez Państwa w ramach zabaw z dzieckiem.

Kwarantanna w domu z kilkulatkiem to dla wielu Rodziców wyzwanie. Oto kilka sprawdzonych sposobów na zabawę z dzieckiem, które pomogą przetrwać trudny czas społecznej izolacji. Postaramy się "przemycić" ciekawe i proste pomysły na wspólne zabawy. Niech to co proponujemy będzie dla Was jedynie inspiracją! Liczymy na Państwa współpracę, zadbajmy o to, aby nasze dzieci, w tym trudnym czasie mogły czuć się bezpiecznie, ale jednocześnie były szczęśliwe.

Najciekawszą jednak formą dla dziecka jest zabawa, która też jest nauką.

Rozwijajmy więc kreatywność dzieci, nie przytłaczajmy ich nadmiarem zajęć. Co najlepsze jest w zabawie, to fakt, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Im bardziej kreatywnie, tym lepiej. Można używać wszystkich domowych sprzętów do zabaw, aby nadać im nowe przeznaczenie.  Mamy nadzieję, że nie macie zamiaru bawić się świetnie tylko we własnym gronie. Może z czasu w domowej kwarantannie podzielicie się ciekawymi propozycjami?!

Zachęcamy Państwa także do zapoznania się z ofertą MEN zamieszczoną na na stronie www.gov.pl: zdalne lekcje- oddział przedszkolny

POZDROWIENIA DLA

NASZYCH MILUSIŃSKICH