• Zabawy logopedyczne

• Czarodziejskie kubeczki

Często zastanawiamy się, co zrobić, żeby ćwiczenia narządów mowy stały się świetną zabawą. Czasem wystarczy mieć tylko kubeczki po Danonkach... Spróbujcie!

Czarodziejskie kubeczki
            Potrzebujemy:

• kubki po Danonkach (będzie kolorowo)
            • obrazki ilustrujące ćwiczenia narządów mowy

Obrazki - w zależności od tego, co chcemy z dzieckiem (lub dorosłym!) przećwiczyć. Można w ten sposób urozmaicić i uatrakcyjnić ćwiczenia narządów mowy. Pod każdy kubek chowamy jeden obrazek, dziecko po kolei odkrywa wszystkie. Jeśli poprawnie wykona zadanie, kładzie obrazek obok siebie, jeśli nie - chowa z powrotem pod kubek. Można przyznawać za to punkty (i na każdych zajęciach porównywać ilość zdobytych przez dziecko punktów). Życzymy miłej zabawy!