• ZDALNE NAUCZANIE 2019/20

• Zabawy z literkami

•  Źródło fot.

Bardzo ważnym działaniem Rodziców na rzecz rozwoju intelektualnego, kreatywnosci i budowania więzi jest czytanie dziecku książek. Czytanie rozwija wyobraźnię, zwiększa zasób słów, wprowadza dziecko w świat symboli i wartości. Dzięki temu rozumie ono lepiej tekst i polecenia, poznaje świat kultury, dowiaduje się o nowych rzeczach. Jeśli zaś dziecko jest uzależnione od telewizora,gier komputerowych, jego świat staje się schematyczny i pozbawiony oryginalnosci.

Pamiętajmy, że często prosta, tradycyjna zabawa inspiruje do poszukiwań i można sie nią dłużej bawić.

Proste zabawy rozwijające twórcze myślenie i percepcję:

• Znajdź na obrazku osobę, która ma np. jasne włosy, spodnie, okulary, biżuterię. Znajdź szczegółu na obrazku.
            • Znajdź w pomieszczeniu przedmioty wykonane z określonych materiałów lub ksztaltu, ciepłe lub zimne, miekkie lub twarde.
            • Dokończ bajkę - ułóż opowiadanie z gotowych słów.
            • Znjadź nowe zastosowanie dla przedmiotów, np. do czego poza piciem moze służyć kubeczek?
            • Ćwiczenie ekspresji - przedstaw się za pomoca gestu.
            • Rozpoznawanie przedmiotów z zmknietymi oczami.
            • Rysowanie np. przedmiotów, które mają dziwne, nowe zastosowanie.
            • Ćwiczenia z wyobraźni - wyobraź sobie, że jesteś plasteliną, płatkiem śniegu.
            • Popatrz na przedmiot i opowiedz o nim.

Zabawy z literkami w przedszkolu.

Poznanie liter to bardzo ważny element edukacji, również na poziomie przedszkola. Tak naprawdę już w domu, pod okiem rodziców i z wykorzystaniem różnych publikacji, dzieci stawiają pierwsze kroki na drodze do poznania alfabetu.

Nasza oferta dla przedszkolaków zawiera w sobie zestaw inspirujących ćwiczeń online, dzięki którym poznawanie liter (zarówno ich wymowy, jak i pisowni), stanowić będzie doskonalenie tej umiejetności.