• Życzenia

• Świąteczny czas to szczególny moment dla nas i naszych rodzin. Wyjątkowość tego czasu podkreślamy wymieniając się także życzeniami. Nie zawsze mamy szansę złożyć życzenia osobiście z tego względu przekazujemy Państwu poniższe życzenia. Niech świąteczna radość i spokój towarzyszy nam Wszystkim przez cały nadchodzący rok!

• Praca Przedszkola

• Szanowni Państwo,

informuję, że w dniach od 23.12.22 r. do 30.12.22 r. Przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi, które zostały wpisane na listę. Zajęcia będą realizowane w grupach łączonych.

• Przedszkolaki dla Poli

• Szanowni Państwo,

Na pewno wielu z Was słyszało o Poli, która walczy z SMA.

Zaproszamy do udziału w akcji charytatywnej „Przedszkolaki dla Poli”. Wspólnie ze Społecznością Przedszkola Publicznego nr 32 w Rzeszowie, serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji charytatywnej prowadzonej w naszych placówkach pod hasłem „Przedszkolaki dla Poli” mającej na celu pomoc rodzicom Poli Matuszek w zebraniu funduszy na terapię genową dla córeczki.

Więcej informacji w prezentacji (kliknij w tekst).

Dla poznania pelnej treści prezentacji kliknij w nią a następnie w rączkę po prawej stronie, która wskaże interaktywne miejsca.

POMÓŻMY! Każda złotówka się liczy. Prosimy o wsparcie.

• Zapisy na dyżur świąteczny

• Drodzy Rodzice

W związku ze zbliżającym się dyżurem świątecznym prosimy, abyście podali Państwo wychowawcom grup lub Paniom pełniącym dyżur w holu informację, czy Wasze dzieci będą uczęszczały do Przedszkola w dniach 23.12 – 30.12.2022 r.

Prosimy chętne osoby o wpisanie się na listę, która znajduje się w holu przedszkola. Odpowiedzi należy udzielić w nieprzekraczalnym terminie od 13.12.2022 r. do 16.12.2022 r. do godziny 9.00. PROSIMY O PRZEMYŚLANE DECYZJE, gdyż od ilości zdeklarowanych osób zależy zaplanowanie właściwej organizacji pracy placówki tj. zapewnienie żywienia, ilości nauczycieli oraz pracowników przedszkola.

W tych dniach grupy będą łączone !

• Naucz mądrego korzystania z urządzeń ekranowych

• Smartfony i tablety to narzędzia, dzięki którym można uczyć się, poznawać świat i rozwijać swoje pasje. To świetna pomoc edukacyjna! Pokaż dziecku, że z ich pomocą może nie tylko oglądać filmiki, ale także rozwijać się! To dzięki smartfonom nauka przybiera swą ciekawą formę – formę zabawy.

Badania wykazują, że urządzenia ekranowe udostępniamy coraz młodszym dzieciom. Ponad 40% rocznych i dwuletnich dzieci korzysta z tabletów lub smartfonów, a niemal co trzecie dziecko w tym wieku używa urządzeń mobilnych codziennie lub prawie codziennie. Aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, podczas gdy tylko 9% umie dobrze zasznurować buty.

Pamietajmy jednak o umiejętnym dysponowaniu czasem przez dzieci spędzonym z urządzeniem ekranowym. Coraz więcej rodziców z niepokojem obserwuje swoje dzieci i ich aktywność w mediach cyfrowych. Często pojawia się obawa, czy to, w jaki sposób dziecko korzysta z sieci, jest już problemem, czy mieści się w granicach normy.

Dla zainteresowanych podsyłamy link, gdzie można uzyskać wiele cennych informacji na ten temat.

Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy.

Kampania „Domowe Zasady Ekranowe” promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.