• Uwaga

• Drodzy Rodzice, w naszym przedszkolu pojawił się przypadek wszawicy, dlatego prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. Wszawica — temat wstydliwy, a jednocześnie bardzo powszechny.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj (kliknij w tekst).

Prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów u dzieci. Pomoże     to  w  likwidacji  ogniska   wszawicy   i  w   efekcie   –           zapobiegnie nawracającemu wzajemnemu zakażaniu dzieci.

W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

• Zimowe zabawy uchwycone w fotografii

• Moi kochani,

podobno "zima lubi dzieci najbardziej na świecie dorośli mi mówią nie wierzę. Dzieci roześmiane stawiają bałwana, dorośli stawiają kołnierze"! Myślę, że wy także ją kochacie. Jeśli podzielacie tę opinię to zachęcam was do publikowania swych wrażeń w naszym wspólnym katalogu. Wybierz 1 najciekawsze zdjęcie ukazujące jak bawisz się na śniegu i zamieść pod podanym tekstem:Zimowe zabawy uchwycone w fotografii (kliknij). A następnie napisz jak się nazywasz. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Na wasze zdjęcia czekamy do 31.01.2023 r.

Wystarczy się ciepło ubrać i mieć świetny humor, a zabawa na śniegu to gwarantowana frajda. Do dzieła!!!

• Prosimy o wsparcie dla naszego Przedszkola

• Drodzy Rodzice, Przyjaciele naszego Przedszkola!

Zwracamy się z prośbą do Państwa o dalsze wsparcie poprzez przekazanie 1,5 % podatku od dochodu za 2022 r. na rzecz Przedszkola. Należymy do Stowarzyszenia "Przedszkola Przyszłości". Nasz wspólny KRS to 0000145905 dlatego ważne, żeby dopisać PP 17. Uzyskane środki przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych, zabawek lub strojów na występy artystyczne dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie 1% podatku dla naszego Przedszkola! W 2022 roku pozyskaliśmy kwotę 976 zł. Za ofiarność jeszcze raz bardzo dziękujemy! Pozyskana kwota w całości została przeznaczona na zakup zabawek, które otrzymały dzieci w ramach spotkania z Mikołajem, jako tzw. upominki dla grupy.

Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Wystarczy, że wpiszesz numer KRS wybranej przez Ciebie organizacji pożytku publicznego oraz kwotę, jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1,5% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Jeśli chcesz, by Twoje wsparcie zostało przeznaczone na konkretny cel szczegółowy, możesz go określić w przewidzianej do tego rubryce w zeznaniu podatkowym.

Jeżeli dokonujesz rozliczenia rocznego, korzystając z usługi Twój e-PIT, w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu automatycznie zostanie wskazana OPP, której przekazałeś 1% swojego podatku w roku ubiegłym (o ile dana OPP znajduje się nadal w Wykazie OPP, które mają prawo do otrzymania 1,5% podatku należnego). Jeżeli w zeznaniu za rok ubiegły wskazałeś cel szczegółowy, to ten sam cel szczegółowy zostanie wskazany w przygotowanym dla Ciebie zeznaniu.

• Ważna informacja

• Drodzy Rodzice!

Otrzymaliśmy zgłoszenie od Rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola o  zdiagnozowanej owsicy.

Zgodnie z obowiązującymi u nas praktykami informujemy Państwa o zaistniałym fakcie i jednocześnie prosimy o podjęcie następujących działań:

- obserwacja własnych dzieci;

- w przypadku niepokojących objawów, przebadanie dziecka pod kątem  występowania pasożytów;

- podjęcie leczenia dziecka i całej rodziny;

- zadbanie o higienę stosowną do występowania zakażenia.

Czasami zakażenie owsikami u dziecka nie daje żadnych objawów. Najczęściej jednak owsiki wywołują dokuczliwe swędzenie w okolicy odbytu, co wywołuje niespokojność, a czasem moczenie nocne u dzieci.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ważnymi informacjami, które znajdują się tutaj:"Jak pozbyć się owsików" (kliknij w tekst).

Prosimy o podjecie niezbędnych działań profilaktycznych.

• Zapisy na ferie zimowe

• Przedszkole w dniach od 16.01.23 r. do 29.01.23 r. sprawuje opiekę nad dziećmi, które zostaną wpisane na listę. Informujemy, że w tych dniach grupy będą łączone.

Zapisy prowadzone są elektronicznie w terminie od 05.01.2023 - 11.01.2023 r. / do godz. 14:00.

Należy kliknąć w nazwę grupy. Dla każdej grupy prowadzona jest osobna rejestracja!

Grupa I:

Grupa II:

Grupa III:

Grupa IV:

Grupa V:

Grupa VI:

Grupa VII:

Ze względów organizacyjnych (zorganizowanie odpowiedniego żywienia i zapewnienie opieki) prosimy o przemyślane decyzje i zgłaszanie ewentualnej rezygnacji.