• Życzenia świąteczne dla Rodziców od Przedszkola

• Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych, Dzieciom, Rodzicom i Znajomym składamy życzenia:

Koszyka pełnego!

Kurczaka żółtego. Zająca z prezentami. Jajek malowanych.

Baranka słodkiego...

A w święta Wielkiej Nocy – wszystkiego najlepszego!

• UWAGA - przypominamy

• Szanowni Państwo,

W zakładce AKTUALNOŚCI poniżej (z dnia 13.03.2023 r.) udostępniony jest link, który pozwala Rodzicom dokonywać zapisów dzieci na DYŻUR WAKACYJNY.

PROSIMY, aby każdy Rodzic udzielił odpowiedzi w tej kwestii nawet jeśli odpowiedź jest negatywna. Brak informacji będzie uznawany jako rezygnacja z dyżuru. Zgłoszenia po terminie wskazanym poniżej nie będą pozytywnie rozpatrywane.

Zapisy na dyżur wakacyjny realizowane przez nasze Przedszkole rozpoczęły się 13.03.2023 r. i prowadzone są przy pomocy elektronicznego systemu do 30.03.2023 r. do godz. 15:00.

Ludmiła Witowska

• Debiut w Polskim Radiu Rzeszów

• Zapraszamy Państwa do wysłuchania audycji Zamkolandia 26 marca o godz. 10:00. Pojawią się w niej rozmowy nagrane w naszym Przedszkolu podczas spotkania dzieci (z grupy V, VI i VII) z Dziennikarzami z Polskiego Radia Rzeszów.

A tymczasem kliknij i zobacz.

Życzymy przyjemnego odbioru.

• Godzina dla Ziemi WWF

• Mając na względzie decyzję Pana Prezydenta o przystąpieniu Miasta Rzeszowa do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi WWF” organizowanej przez międzynarodową organizację ekologiczną Fundacji WWF, polegającą na wyłączeniu świateł na jedną godzinę w dniu 25 marca 2023 roku od godz. 20.30 do godz. 21.30 przesyłam w załączeniu informację dotyczącą w/w akcji z prośbą o zainteresowanie oraz aktywne włączenie się do udziału.

• Mali Radiowcy z "PP17"

• Słuchanie radia od zawsze rozwijało dziecięcą wyobraźnię. Z racji tego, iż zmieniły się czasy i obraz stał się głównym środkiem przekazu – utrudniliśmy sobie możliwość jej rozwijania. Dzieci - naszym zdaniem bardzo lubią słuchać. Codziennie obserwujemy ich zainteresowanie, podczas słuchania opowiadanych lub czytanych bajek.

Dzisiaj dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 17 bawiły się w redaktora radiowego. Oto dzieło zespołu nauczycieli i dzieci, które opowiadają o swoim Przedszkolu.

Posłuchajmy!

(Dla poznania całej zawartości należy kliknąć w słowo posłuchaj, a następnie otworzyć aplikację, w której jest 6 podcastów. Na 6 stronach ukryte są nagrania dzieci. Aby wysłuchać wypowiedzi dzieci, należy kliknąć u dołu w strzałeczkę).

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w naszym przedszkolu.

W naszym przedszkolu 21 marca będzie wyjątkowo barwny i kolorowy, nie tylko z  powodu Pierwszego Dnia Wiosny. 💙 Tego dnia na znak solidarności z nimi zwykło się zakładać dwie różne skarpetki🧦. Weźmy to pod uwagę planując stylówkę na Pierwszy Dzień Wiosny.

Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów).

Data - 21 marca - została wybrana nieprzypadkowo,  ponieważ przyczyną wady genetycznej jest TEN TRZECI (chromosom), który doczepił się do 21 pary chromosomów.

• Zapisy na dyżur wakacyjny

• Szanowni Państwo,

poniżej publikujemy terminy przerw wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.Rzeszów. kliknij:

Informujemy, że w okresie wakacji nasze przedszkole będzie pełniło dyżur w lipcu. Zapewniamy opiekę w Szkole Podstawowej Nr 16.

Zgodnie z przepisami przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady rodziców.

Zapisy na dyżur wakacyjny realizowany przez nasze Przedszkole rozpoczynają się  13.03.2023 r. i będą  prowadzone przy pomocy elektronicznego systemu do 30.03.2023 r. do godz. 15:00 (I etap). W kolejnym etapie zdeklarowanym osobom będą wydawane wnioski. Dokładny termin podamy po zamknięciu I etapu.

O zapisach do przedszkola decyduje dyrektor danej placówki.

Na dyżur wakacyjny do przedszkola przyjmowane są dzieci obojga pracujących rodziców/opiekunów prawnych, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki.

Pod poniższym linkiem znajduje się kolekcja, w której są aktywne ankiety dla każdej grupy osobne.

Zapisy na DYŻUR WAKACYJNY

Nie jest wymagane logowanie, ale należy podać imię i nazwisko osoby dokonującej zapisu dziecka.

Każde dziecko należy zapisać zgodnie z tym do której grupy obecnie uczęszcza.

Prosimy o przemyślane decyzje!

W SIERPNIU PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE.

Dyrektor -  Ludmiła Witowska

• Webinar dla Rodziców

• We wtorek 14 marca godz. 20.00 odbędzie się webinar dedykowany rodzicom i nauczycielom omawiający funkcjonowanie dwujęzyczności zamierzonej z językiem angielskim w praktyce. Gościem Programu będzie Elżbieta Rzeszutko, naukowiec, bloger, mama dwujęzycznych dzieci. Udział w webinarze jest bezpłatny, wymagana rejestracja na stronie: https://dwujezycznedzieci.pl/webinardlarodzicow

Serdecznie zapraszam!

• ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

• Правила набору дітей до дитячого садка у 2023/2024 навчальному році

Набір розпочнеться 1 березня 2023 року о 09:00 та проходитиме на сайті:

Пункт Освітньої Інформації

У рамках співпраці між мерією Жешува та Дитячим фондом ООН  UNICEF, з 13 вересня в Жешові працює Пункт Освітньої Інформації. Як мешканці Жешува, так і гості з України зможуть отримати повну інформацію про освітню пропозицію шкіл та дитячих садочків Жешува. Також можна буде перевірити наявність вільних місць у школах Жешува або отримати інформацію про події, пов’язані зі спортом, культурою та відпочинком.

--- Освітньо-інформаційний пункт знаходиться за адресою:

вул. Gałęzowskiego 2, 35-074 Жешув

Тел.: (017) 748 1806 pio@ppp2.resman.pl Він працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9:00-17:00